Renkantis priemones kasdienei veido odos priežiūrai, taisyklė „žiemą maitinti, vasarą drėkinti“ ne visada tinka. Gydytojai dermatologai teigia – svarbiausia atsižvelgti į odos tipą, metų laiką ir odos būklę. Netinkamai prižiūrėdami veidą, net ir riebiausią odą turintys žmonės gali ją išsausinti.

Veido odos priežiūra priklauso nuo odos tipo, priežiūros ypatumus lemia metų laikas, odos būklė. Pasak gydytojų dermatologų, riebią odą turintiems žmonėms itin svarbu odos prausimas ir valymas. Tokiems žmonėms pravartu turėti aktyvios sudėties prausiklį, kuris pasausins riebią odą ar specialius aparatus. Jais naudotis reiktų  ryte ir vakare nebent instrukcijoje parašyta kitaip. Riebios odos turėtojai taip pat gali dažniau naudoti ir šveitiklį – kas dvi tris dienas. Tik svarbu, kad šveitiklis būtų skirtas veidui.

Sausos veido odos žmonės neturėtų naudoti agresyvaus prausiklio, jiems pakaks vandens, o jei oda labai išsausėjusi, valymui galima naudoti tik micelinį vandenį. Sausiaodžiams patariama nenaudoti šveitiklių dažniau nei kartą į dvi savaites, nes tai gali pažeisti apsauginį odos sluoksnį.

Kitas svarbus kasdienės veido odos priežiūros etapas – drėkinimas. Pakanka turėti vieną universalią priemonę, naudojamą ryte ir vakare. Jeigu oda yra mišri ar riebi, drėkiklis turi būti skirtas mišriaodžiui, jis bus lengvesnės tekstūros. Lengvos tekstūros drėkiklis, dažnai gelinio pavidalo, gerai drėkina, įsigeria, nepalieka lipnumo. Jeigu žmogus sausiaodis, tokio lengvo drėkiklio jam nežuteks.

Žiemą, kai daug laiko praleidžiame šildomose patalpose, oda itin išsausėja tiek riebios, tiek sausos odos žmonėms. „Žiemą dehidratuoja visi odos tipai, netgi riebiaodžiai. Reikėtų nepiktnaudžiauti agresyviais prausikliais, galbūt tik vakarinį ritualą atlikinėti. Jei labai sausa patalpose ir jei aktyviomis rūgštinėmis priemonėmis prausitės ryte ir vakare, oda gali per stipriai dehidratuoti“ – teigia dermatologai.

Stipriai dehidratuotą veido odą reikia gelbėti papildomomis priemonėmis – tai gali būti drėkinanti lakštinė veido kaukė arba serumas. „Serumas visuomet tepamas ant švaraus veido vakarinio ritualo metu. Ant nupraustos, nuvalytos odos tepame serumą, leidžiame jam susigerti, ant viršaus tepame kremą. Niekada nepakaks vien serumo, jis daug geriau veikia su kremu. Jeigu yra padidintas drėgmės poreikis, galima tam tikrą laiką serumą naudoti ir ryte, ir vakare “ – sako dermatologai.

Labai svarbu pažinti ir tinkamai prižiūrėti savo veido odą, nes net ir didžiausias riebiaodis gali dehidraduoti. Net riebiausia oda gali prarasti drėgmę. Ir teisingas kelias būtų drėkinti ją, bet nepulti jos maitinti. Jeigu riebaus/mišraus tipo oda pradeda šerpetoti, jai reikia lengvo ir aktyvaus drėkiklio, o ne maitinimo. Drėgmės netekusią riebią ar mišrią odą geriausia drėkinti lengvomis kaukėms, specialiais drėkinančiais serumais, mišriai odai skirtais kremais ir procedūromis.